Úterý, 21 března, 2023
- Reklama -aktualne

Ruští vojáci se stáhli z elektrárny v Černobylu. USA uvalily na Rusko další sankce

Jakýkoli ústup ruských sil je „výsledkem práce našich obránců“, uvedl Zelenskyj, který nevěří, že jde ze strany Ruska o vstřícný krok. „Nevěříme nikomu, ani jedné krásné větě,“ uvedl Zelenskyj ve videoproslovu. Předpokládá, že se hlavní boje přesunou do Donbasu. Domnívá se, že Ukrajina jako centrum globálního boje za svobodu, má právo žádat zbraně z ciziny.

Nákupní centrum zničila raketa ještě 21. března.
Nejdůležitější události
Invaze ruských vojsk pokračuje již 36. den
Putin podepsal dekret, od pátku se musí za ruský plyn platit v rublech
Ruští vojáci se stáhli z elektrárny v Černobylu
Rusové se stěhují z Hostomelu, Zelenskyj očekává boje o Donbas
Podle Stoltenberga se ruské jednotky na Ukrajině nestahují, ale přemisťují
Rusko podle Ukrajiny přišlo již o 17 500 vojáků

23:37 Británie a její spojenci se dohodli na tom, že pošlou Ukrajině více smrtící vojenské pomoci, aby jí pomohli bránit se proti ruské vojenské invazi, oznámil ve čtvrtek britský ministr obrany Ben Wallace. „Výsledkem dneška je, že na Ukrajinu pošleme více smrtící pomoci. Několik zemí přišlo buď s novými nápady, nebo přislíbily další finance,“ uvedl Wallace po setkání s 35 mezinárodními partnery na druhé Mezinárodní obranné dárcovské konferenci pro Ukrajinu (IDDCU).

Tato pomoc bude zahrnovat poskytnutí systémů protivzdušné a pobřežní obrany, dělostřelecké systémy s dlouhým dosahem, pomoc spojenou s protibateriovou palbou, ozbrojená vozidla, jakož i rozsáhlejší výcvik a logistickou podporu. (TASR/Reuters)

23:11 Ozbrojené síly SR zveřejnily přehled 36. dne války na Ukrajině.

23:00 Ruští vojáci se stáhli z oblasti nefunkční jaderné elektrárny v ukrajinském Černobylu, oznámili ve čtvrtek večer představitelé vlády v Kyjevě. „Na území jaderné elektrárny v Černobylu už nejsou žádní cizinci,“ uvedla na Facebooku ukrajinská státní agentura, která dohlíží na uzavřenou zónu kolem této bývalé elektrárny.

Ukrajinská státní jaderná energetická společnost Energoatom dříve informovala, že ruské jednotky se začínají přesouvat z Černobylu směrem k ukrajinsko-běloruským hranicím. (TASR/AFP)

pr článek

Další články autora