Úterý, 21 března, 2023
- Reklama -aktualne

Peugeot e-208 Allure Pack – Rande s městem

Jaký je v mých očích vhodný elektromobil? No přece malý, stylový a praktický. Kompaktnost je důležitá, aby se dobře cítil v ostrém ruchu města, které je a ještě pár let bude hlavním revírem, a to s ohledem na dojezd, který enormně svižně klesá se stoupajícím jezdeckým tempem.

Jen pár decentních designových detailů na vínově červené barvě (dvoubarevný znak lva, malé „e“ na C-sloupku…) napovídá, že máme co do činění s elektroverzí. Na elektrické dvousetosmičce ve slušné výbavě mě překvapilo i to, že velmi dobře svítí i se základními LED světly. Zaujaly mě i směrovky, které nejsou ještě střídány s obrysovým/denním svícením v „zubech“. Uvnitř je moderní a zajímavý i-cockpit, na který se u Peugeoto vždy velmi těším. Jedinečnost, příjemné materiály, slušný vnitřní prostor… co víc si má člověk přát. Má však jeden ergonomický lapsus. Při startu si nepamatuje poslední použitý jízdní režim, a tak se vždy probouzí v normálním módu. Chcete-li dojít nejdál, tak si jej musíte kolébkovým tlačítkem přepnout do ekologického co nejdříve. Ovladač sousedí s tlačítkem ruční brzdy a navíc jej jednoduše překryjete posouvatelnou loketní opěrkou.

Elektropohon je již dobře znám a najdete jej napříč všemi elektromobily v koncernu Stellantis. Jízda s ním je čistá, příjemná a také emotivně živá a dynamická. Vzhledem k chladnějšímu podzimnímu počasí kombinací jízdy po městě a dálničním městském okruhu podle rychlostních omezení se mi opakovaně nepodařilo ani zdaleka přiblížit k papírovému dojezdu. Systémové údaje o dojezdu extrémně často kolísají, a tak rychle znervózníte, že už nedojedete do cíle, přitom reálně můžete pokořit ještě dalších rovinných 30 km. S čistými 200 km však bez problémů počítejte téměř vždy. Papírovým spotřebám se mi podařilo přiblížit až na závěr testu v neděli v klidném víkendovém hlavním městě.

Co je třeba uznat

Roztomile-dravý design.
Co nám chybělo

Více stupňů rekuperace.
Co nás překvapilo

Přemotivováno ABS.

pr článek

Další články autora