Úterý, 21 března, 2023
- Reklama -aktualne

Bentley Bentayga Speed ​​Space Edition: Nová pýcha Mullineru slaví vesmír

Divize Mulliner připravila pro floridského zákazníka další ze svých kreací. Základem je nejvýkonnější Bentayga Speed, okořeněná vesmírnou tématikou.

Nejvýkonnější verze Bentaygy s přívlastkem Speed ​​se pod rukama expertů divize Mulliner přeměnila na „vesmírný koráb“. Naznačuje to například matným lakem Cypress, který evokuje kamenný povrch planet.
Bentley Bentayga je nejúspěšnějším Bentleyem všech dob. První SUV z Crewe, představené v roce 2016, má na kontě přes 28 500 zákazníků. Možná se to nezdá moc, ale luxusní značky umí „vyždímat“ ze zákazníků maximum, takže marže jsou přímo astronomické. A to i díky speciálním edicím a individuálním úpravám, za které jsou klienti ochotni připlatit vysoké částky. O speciální projekty se v Bentley stará divize, či spíše manufaktura, Mulliner. Má co dělat, protože poptávka po jedinečných Bentleyích prudce roste. Již letos dokončila 100 individuálních zakázek, což je dvojnásobek ve srovnání s rokem 2021. V průběhu sedmi let, tedy od založení divize, upravila přes tisíc exemplářů, které zahrnují solitéry i limitované edice.

Bentley ‚zradí‘ dvanáctiválce. Tři miliardy dá do elektromobilů
Její nejnovější kreací je Bentayga Speed ​​Space Edition pro zákazníka z Orlanda. Asi nepřekvapí, že ústředním tématem je vesmír, protože Florida s jejím Kennedyho vesmírným střediskem je považována za americkou bránu ke hvězdám. Řemeslníci Mullineru nalakovali solitérní Bentaygu šedým, silně metalickým lakem Cypress, s jemně zeleným podtónem, který evokuje kamenný povrch planet. S ním kontrastují vysoce lesklé černé prvky, nahrazující chrom. Nechybí ani oranžové akcenty Orange Flame, inspirované zářivým prachem komet noční oblohy. Po otevření dveří padnou do očí podsvícené prahové desky s motivem planet sluneční soustavy. Palubní deska používá obklad Galaxy Stone a oranžové ambientní osvětlení.

pr článek

Další články autora